1 Polsko 12/2014

Projektu se účastní žáci sedmých až devátých tříd a za tři roky trvání projektu vyjede celkem 36 žáků v šestičlenných skupinách pod vedením dvou učitelů na krátkodobé týdenní studijní pobyty na partnerské školy. První takové setkání se uskutečnilo v týdnu 1.12 – 5. 12. 2014 v polském Zabrze, kam vyjelo 6 žáků. Byli ubytováni v rodinách svých polských hostitelů. Žáci pracovali na partnerské škole v sedmičlenných skupinách složených z  každé ze sedmi národností na tématech týkajících se změn klimatu naší planety, jejich příčin, důsledků a opatření pro jejich zmírnění a také na tématu o budoucnosti mladých lidí v jednotlivých zemích. Projekt zpracovávali v anglickém a španělském jazyce (anglický jazyk se učí všechny děti ve škole od třetí třídy a německý, ruský a španělský jazyk mohou na ZŠ Herčíkova studovat od sedmé třídy).

Prezentace týdenní práce všech skupin úspěšně proběhla před žáky polské školy, starostkou města Zabrze, zástupci polských škol a ministerstva školství a dalšími významnými hosty. Naši žáci vše zvládli na výbornou a reprezentovali tak úspěšně svoji školu, Královo Pole i město Brno.

Součástí projektu je i poznání kultury a tradic partnerských zemí, proto skupina v Polsku navštívila koncentrační tábory Osvětim a Březinka a město Krakov. 

Práce na projektu intenzivně pokračuje, druhá skupina se chystá na týdenní pobyt v Itálii v březnu 2015 a zpracovává téma věda a technika a jako součást budou číst knihy s touto tematikou v zjednodušené cizojazyčné četbě. Třetí skupina pojede ještě v květnu tohoto školního roku do Budapešti a bude se věnovat biologii. Jsme velmi rádi, že naši žáci mají takovou skvělou možnost komunikovat cizími jazyky a poznávat kulturu partnerských zemí.

Ing. Bc. Zdeňka Schormová, Ph.D.

koordinátorka projektu

Hledáme speciálního pedagoga pro výuku PSPP

Přihláška do školní družiny na školní rok 2024/25

Hlasování občanů o projektech města Brna

Dětská hřiště a sportoviště - názory a přání

Edookit a Teams