Školní družina

Činnost v odděleních školní družiny je pestrá a bohatá. Děti si zde vyzkouší mnoho činností, které jim ne jen vyplní jejich volný čas, ale i obohatí jejich osobnost a přinesou zážitky. Děti se zde setkají s činnostmi sportovními, výtvarnými, pracovními, ale i  kulturními.  Dbáme na všestranný rozvoj osobnosti dítěte. Navazuje na školní vzdělávací program naší školy pod názvem „SOVA“.

Jsme si vědomi, že děti ve školní družině potřebují odpočinek a relaxaci po náročném vyučování a proto se snažíme navodit pocit volnosti. Činnosti tak probíhají formou her a soutěží, aby byly děti spokojené.

Družina mimo provoz

V době ředitelského volna (volby) v pátek 20. 9. 2024 nebude družina v provozu.

Provoz školní družiny

Ranní družina: 6:30 - 7:40 hod. (poté děti odcházejí do tříd)

Odpolední družina: 11:40 - 16:30 hod.

Přihláška do školní družiny

V tomto školním roce 2024-25 máme ještě pár volných míst.

Máte-li zájem o školní družinu, vyplňte prosím na počítači přihlášku a odevzdejte vedoucí vychovatelce (Ivana Kolínková).

Žáci jsou přijímáni dle kritérií (viz. Vnitřní řád ŠD) do naplnění kapacity školní družiny. Žáci 1. tříd dostanou přístupové kódy do Edookitu.

V případě jakéhokoliv dotazu pište na e-mail: kolinkova@zshercikova.cz

Kolínková Ivana, vedoucí vychovatelka

Informace o nové ceně za školní družinu

Vážení rodiče,

sdělujeme Vám, že od školního roku 2024/25 dojde ke změně výše úplaty za školní družinu. Podle novelizované vyhlášky 74/2005 Sb. s účinností od 1. 1. 2024 určuje nově výši úplaty zřizovatel školy.

Nová měsíční výše platby za školní družinu je stanovena ÚMČ Brno Královo Pole na 500 Kč za žáka v rámci městské části Brno Královo Pole. Abychom Vám pomohli rozložit finanční zatížení v rámci školního roku, bude úplata za školní družinu na naší škole vybírána ve třech splátkách.

1. splátka za období září až prosinec v částce 2000 Kč
  2. splátka za období leden až březen v částce 1500 Kč
  3. splátka za období duben až červen v částce 1500 Kč

Přesnější informace se všemi podklady pro platby Vám budou zaslány nejpozději do 10. 7. 2024 prostřednictví školního informačního systému Edookit.

PaedDr. Petr Halík

Ředitel Základní školy, Brno, Herčíkova 19, příspěvková organizace

Organizace 1. dne školní družiny

1. den - provoz ŠD v pondělí 2. 9. 2024

• ŠD bude zajištěna již od 6:30 do 16:30 pro děti z 2. až 4. tříd

Prosíme o vyplnění lístku podepsaného rodiči, na kterém bude uvedena jedna z těchto možností:

1. nejde do ŠD
    2. odchází sám v ……… hodin nebo  odchází v doprovodu (vyzvednutí na čip)
  • děti z 1. tříd do ŠD nejdou, odcházejí s rodiči domů po první vyučovací hodině
  • Předání nových čipů družinového sytému BELLhop

1. ročníky v 8:00 - 8: 45 rozdají paní vychovatelky během schůzky s rodiči

2. - 4. ročníky v 8:00 - 8:15 v herně ŠD č. 7 (přízemí, žluté oddělení). Platí pro rodiče, kteří požádali o další čipy nebo nově hlásí své dítě do družiny.

Od úterý 3. 9. 2024 bude provoz ŠD zajištěn pro děti z 1. až 4. tříd ve standardním režimu od 6:30 do 16:30 ihned po skončení výuky.

Vyzvedávání dětí ze ŠD

Bude probíhat pomocí čipů (BELLhop) u vchodu v budově školy.

Objednání obědů

Objednávání obědů si zajišťují rodiče. Pro děti, které budou v družině od pondělka, prosíme o včasné objednání již od 2. 9. 2024.

Hledáme speciálního pedagoga pro výuku PSPP

Školní kuchyně - nabídka práce

Sešity a pomůcky pro školní rok 2024/25